Kim jesteśmy?Capitol Sp. z o.o.

Capitol to działająca od 2002 roku firma należąca do czołowej grupy finansowej w Europie – Vienna Insurance Group, zajmująca się doradztwem i pośrednictwem w zakresie programów inwestycyjnych, rentierskich i ubezpieczeniowych.
Firma, której działalność oparta jest na sprawdzonym systemie kariery i wynagrodzeń, odnosi sukcesy w Polsce, Czechach i na Słowacji.

Vienna Insurance Group

Vienna Insurance Group jest wiodącym austriackim koncernem ubezpieczeniowym w Europie Środkowej i Wschodniej. Na skalę międzynarodową Vienna Insurance Group zajmuje w tym regionie wysoką drugą pozycję.

Poza rynkiem macierzystym w Austrii, Vienna Insurance Group prowadzi działalność poprzez swoje Spółki w Bułgarii, Niemczech, Gruzji, Chorwacji, Lichtensteinie, Polsce, Rosji, Serbii, Słowacji, Czechach, na Węgrzech, Ukrainie oraz Białorusi. Ponadto Grupa posiada swoje Filie we Włoszech oraz w Słowenii.

W skład Vienna Insurance Group w Austrii wchodzą obok WIENER STÄDTISCHE Versicherung AG Vienna Insurance Group także Donau Versicherung, Bank Austria Creditanstalt Versicherung oraz Union Versicherung. Ponadto grupa posiada udziały w Wüstenrot Versicherung oraz w Sparkassen Versicherung.

Vienna Insurange Group w Europie
Vienna Insurange Group w Polsce

Grupa VIG w Polsce

W Polsce Vienna Insurance Group jest akcjonariuszem spółek:

  1. Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group
  2. Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group
  3. InterRisk TU S.A. Vienna Insurance Group
  4. Polisa-Życie TU S.A. Vienna Insurance Group
  5. Spółdzielnia Usługowa VIG Ekspert
  6. Vienna Life Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Vienna Insurance Group
  7. Capitol Sp. zo.o.
  8. Dunaj – Finanse sp. z o.o.

Czym się zajmujemy?

Sprzedaż i usługi finansowe w zakresie programów oszczędnościowych i inwestycyjnych oraz ubezpieczeń. W swojej ofercie posiadamy najnowocześniejsze produkty oparte o Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe zarówno krajowe jak i zagraniczne.

Udziałowcy

Vienna Insurance Group
51%
Logo Compensa
COMPENSA TU S.A. VIENNA INSURANCE GROUP i COMPENSA TU NA ŻYCIE S.A. VIENNA INSURANCE GROUP
49%

Zarząd

Placeholder

Jerzy Bucki


Prezes Zarządu

Manager z wieloletnim doświadczeniem w branży finansowej, absolwent Tilburg Institute for Advanced Studies in Management w Holandii i Politechniki Śląskiej. Ponadto ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowości w Poznaniu. Z branżą finansową związany od 1995 roku. Pracował m.in. w ING Banku Śląskim S.A. na stanowisku Dyrektora Produktów Depozytowych oraz w AIG Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A. jako Dyrektor Departamentu Marketingu. W latach 2000-2005 pełnił funkcję Prezesa Zarządu HMP Polska (obecnie ERGO Pro). Od 2006 roku związany z Capitol i Grupą VIG w Polsce, obecnie pełni funkcję Prezesa Zarządu Capitol..


Placeholder

Damian Andruszkiewicz


Członek Zarządu

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego specjalność: statystyka ubezpieczeniowa. Od początku kariery związany z ubezpieczeniami dla małych i średnich przedsiębiorstw w obszarach: strategii sprzedaży, underwriting, tworzenie i rozwój produktów. Od 2001 pracował w TUiR Warta SA, a następnie od 2004 do 2010 roku w STU Ergo Hestia SA, gdzie przeszedł wszystkie szczeble kariery w biurze ubezpieczeń małych i średnich przedsiębiorstw. Od 2011 roku związany z Grupą VIG w Polsce, gdzie w ramach Compensa TU SA VIG odpowiada za Departament Ubezpieczeń Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Departament Ubezpieczeń Komunikacyjnych Klienta Indywidualnego oraz jako Członek Zarządu nadzoruje działalność spółek Capitol oraz Compensa Dystrybucja.


Placeholder

Justyna Śledziewska


Członek Zarządu

Partnerzy

Logo Compensa Parter Capitol

Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group oraz Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group to firmy oferujące szeroki wachlarz ubezpieczeń. Spółki są częścią międzynarodowej Vienna Insurance Group – wiodącego austriackiego koncernu ubezpieczeniowego w Europie Środkowej i Wschodniej.

Logo Polisa Życie Parter Capitol

POLISA-ŻYCIE to marka o długoletniej tradycji. Istnieje na rynku ubezpieczeniowym od 1995 roku i działa na podstawie zezwolenia Ministra Finansów. Od czerwca 2012 roku Spółka należy do austriackiej grupy Vienna Insurance Group. Posiada 16 Regionalnych Biur Handlowych, 36 Przedstawicielstwa oraz ponad 2000 Agentów.

Logo InterRisk Parter Capitol

InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group działa na polskim rynku nieprzerywanie od 1993 i jest jednym z wiodących ubezpieczycieli majątkowych. Każdego roku spółka otacza ochroną ubezpieczeniową blisko 2 miliony Klientów. Niekwestionowany lider ubezpieczeń OC dla agentów i brokerów.

Zostań współpracownikiem Capitol
Zobacz naszą ofertę produktową